Logo firmy

Oferta

Zakład kominiarski świadczy usługi z zakresu:

 • czyszczenia przewodów kominowych, dymowych, wentylacyjnych i spalinowych

Czy wiesz, że według obowiązujących przepisów każdy ma obowiązek posiadania protokołu i przeprowadzenia czyszczenia przewodów wentylacyjnych razy w roku, przewodów spalinowych 2 razy w roku a przewodów dymowych 4 razy w roku? Nie wyczyszczony komin to nie tylko nie stosowanie się do przepisów, ale również ograniczony ciąg w przewodzie a nawet możliwość doprowadzenia do zapłonu sadzy. W takim przypadku temperatura w kominie dochodzi nawet do 1200 oC. Nie ryzykuj, zleć czyszczenie fachowcowi i zaproś do siebie kominiarza.

   

 • przeglądy okresowe budynków

Wizyta kominiarza to nie tylko dobra wróżba, ale i konieczność. To również troska o zdrowie własne i rodziny. Zarządcy i właściciele nieruchomości mają dbać o stan techniczny budynków. Do przeprowadzania kontroli okresowych zobowiązuje artykuł 62. Prawa budowlanego. Nie warto oszczędzać ani unikać kontroli bowiem ilość tragicznych wydarzeń związanych z corocznym zaczadzeniem powinna być tu wystarczającą przestrogą. Dotyczy to szczególnie tych domów, w których kontrole nie dobywały się regularnie lub zostały zaniechane.

 • czyszczenia piecy kaflowych i piecy centralnego ogrzewania

Wyczyszczony komin nie zawsze gwarantuje prawidłową i sprawną prace pieca. Sam piec również wymaga okresowej kontroli i czyszczenia elementów odpowiedzialnych za prawidłowy proces spalania.

 

     

 

 • uszczelniania kominów wkładami Kwasoodpornymi i Żaroodpornymi

W naszej ofercie znajdą Państwo wkłady kominowe jednościenne, wkłady kominowe dwuścienne izolowane oraz owalne. Te ostatnie stosuje się podczas remontowania starych kominów, które zazwyczaj mają przekrój prostokątny, aby wykorzystać w nich jak najwięcej miejsca. Głównym obszarem zastosowania wkładów jest wykładanie kominów, zarówno starych jak i nowych o różnych średnicach. Mogą być one stosowane do wszystkich typów kotłów grzewczych wykorzystujących jako opał gaz i ropę oraz drewno i inne paliwa stałe.

        

 • dobudowa kominów

Jeżeli w domu brakuje wolnego przewodu spalinowego lub dymowego, to najprościej jest dobudować go na zewnątrz. Montaż nie wymaga prac murarskich, więc nie ma kłopotów z brudem. Są lekkie, zatem nie potrzebują fundamentu – mocuje się je do ściany domu. Kominy stalowe są stosowane przede wszystkim do odprowadzania spalin z kotłów gazowych i olejowych, a także kondensacyjnych. Dym z kominków i kotłów na drewno i biomasę mogą odprowadzać kominy stalowe żaroodporne – z grubszej blachy. Zwykły stalowy komin może być użyty także jako przewód wentylacyjny.

  

 • zgody na założenie centralnego ogrzewania węglowego i gazowego

Centralne ogrzewanie to powszechnie stosowany system ogrzewania domów jednorodzinnych. Jednym z podstawowych wymogów przy zakładaniu centralnego ogrzewania jest uzyskanie pozytywnej opinii kominiarskiej. Każdorazowo w budynku istniejącym potrzebna jest wizyta kominiarza, który wskaże możliwość podłączenia urządzenia spalającego paliwo gazowe do komina spalinowego, jak również sprawdzi drożność i prawidłowe działanie wentylacji.

 • opinie i protokoły kominiarskie do gazowni i innych instytucji

Jeżeli chcesz podłączyć kuchenkę gazową, również jest potrzebna wizyta kominiarza. W celu podpisania umowy z gazownią na puszczenie gazu do kuchenki potrzebna jest pozytywna opinia kominiarska na temat drożności i działania wentylacji grawitacyjnej

 • usuwanie ptasich gniazd, udrażnianie kominów i zabezpieczanie ich przed ptactwem

Nasza firma zajmuje się udrażnianiem zagruzowanych przewodów oraz usuwaniem ptasich gniazd i innych nieczystości z kominów. Zabezpieczymy każdy komin (montaż siatek, krat, nasad), aby już żaden ptak ponownie nie zagnieździł się w waszym kominie.

 

   

 

 • montaż i wymiana drzwiczek wycierowych

Z pozoru drobna, ale bardzo ważna i istotna sprawa to sprawdzenie i ewentualna wymiana drzwiczek wycierowych. Nieszczelne osłabiają ciąg w kominie, bo przez nie, zamiast przez palenisko dostaje się „lewe” powietrze.

 

  

 

 • montaż nasad kominowych (daszki, koguty, turbowenty)

Rolą nasad kominowych jest wyeliminowanie zaburzeń ciągu. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie takie zakłócenia występują, Nasady kominowe, instalowane na szczycie komina, służą do stabilizacji i wspomagania ciągu kominowego w przewodach wentylacyjnych, dymowych lub spalinowych. Nie tylko poprawiają jego siłę, ale także zabezpieczają przewód kominowy przed powstawaniem ciągu wstecznego, który powoduje cofanie się spalin do przewodu. Nasady chronią kominy również przed wiatrami opadającymi, które mogą powodować przyduszenie komina i zanik ciągu. Dodatkowym atutem nasad ruchomych jest odstraszanie ptactwa, które często wykorzystuje kominy do budowy gniazd.

 

    

 

 • kontrola komina za pomocą kamery inspekcyjnej

Kamera inspekcyjna służy do obserwacji przewodów kominowych od wewnątrz, tam, gdzie nie sięga już ludzkie oko. Wykonując ekspertyzę kominów za pomocą kamery, klient może otrzymać nagranie z oględzin na płycie CD. Za pomocą kamery można zlokalizować miejsce nieszczelności, przewężenia czy zagruzowania przewodu kominowego.

      

 

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję